top of page

"מיתוג עסקי הוא אינו רק לוגו, אלה בניית עולם שלם סביב המותג ועם זאת יצירה של חוויה שלמה וזו תגיע לקהל היעד." 

07.12.21

07.12.21

מיתוג עסקי, למה הוא חשוב לנו והאם לכולם?  |  כנס מיתוג עסקי

מיתוג עסקי, מהו ולמה הוא חשוב ויותר מכל, מי צריך להשקיע בו

נפגשנו עם דנה שטרנברג וטל לוי מסטודיו דזיין גזונד,סטודיו המתמחה בתהליך מיתוג עסקי לחברות ועסקים בנוניים

יש הבדל בין תהליך מיתוג אחד לשני?

יש הבדלים בוודאי, התהליך תמיד "תפור למידות" הוא מורכב ומתפתח במיוחד לעסק מסויים. ברור שכללים מסויימים חלים על כולם והאופן בו אנחנו ניגשים לפרוייקט לרוב דומה מאד. אבל כל מה שקורה מעבר לנקודת ההתחלה הוא לגמרי תלוי במותג שמולנו.
 
אנחנו מתחילים ב"ללמוד את החומר" להכיר את המותג ואת המסר איתו המותג הזה רוצה להיות משווק, כמובן שישנם מקרים, לרוב בחברות ועסקים חדשים שאנחנו צריכים ללמוד ביחד עם היזמים מה יהיה הכי נכון לעסק אם הדברים עוד לא לגמרי מגובשים.

מחקרים רבים מדברים על היתרונות של שפה עיצובית מדוייקת ובהירה, מותגים עם שפה שלמה ואחידה מובילה את העסק לרווחיות ואריכות ימים.

 

האם יש קשר בין מיתוג לפירסום, כי אתם מתעסקים גם בפרסום און-ליין?

אנחנו מייצרים גם קמפיינים און ליין וגם פרינט, הקשר מובהק וחוזר שוב לנקודת המסרים, אם הצלחנו לזקק את המסרים של המותג בתהליך יצירתו נצליח להדגיש אותם בתהליך הפרסום. הפרסום שלנו הוא אף פעם לא תקנה את זה ב20%, זו התוצאה אליה אנחנו מכוונים חלק מהזמן - אבל קמפיין מוצלח הוא קמפיין שמעביר ומתקשר לקהל היעד את המסר הנכון שמדגיש את התכונות והנקודות החיוביות של המותג, לא רק במיידי ומשמש גם קרקע לקמפיינים הבאים.

האמת היא שמיתוג עסקי לא מסתכם בלוגו או סלוגן קליט וקופצני, המהות של המיתוג הוא לשקף את העסק, או המוצר, לשקף את המטרות והיעדים של המותג.

הייצוג הויזואלי של המותג צריך לכלול ולגלם מאפיינים יותר מורכבים שבסופו של דבר יוכלו להשפיע על הצרכן, על הקהל שלנו לבחור ולהאמין במותג הספציפי הזה.

"כאשר מיתוג מדוייק ונכון הוא יכול לתקשר את כל הערכים עליהם בנוי המוצר או החברה, התקשורת היא כל כך מורכבת בתהליכים האלה שזה לא יכול להסתכם בדבר אחד."

מה שאתם אומרים זה שמיתוג הוא חשוב אבל השאלה האם באמת לכולם ויותר מזה האם הצרכן מזהה את ההבדל?

ללא ספק, ההחלטות שלנו ברובן מתרחשות מאחורי הקלעים של מוחנו ולא כולן במאה אחוז מודעות. לא רק אנחנו שבאמת נותנים לאריזה לשכנע אותנו כל אדם שתשאל בסופר למה הוא בחר במוצר מסויים על פני מוצר דומה לו - לא תיהיה תשובה רציונלית ובסופה תוכל למצות ב"מיתוג".

בין אם זה מה שהוא מרגיש על המותג עצמו בין אם הצבעים יותר נעימים לו ובין אם זה שהשפה העיצובית מביע יותר את הערכים החשובים לו במוצר, כגון בריאות, טבעיות וטריות או מקצוענות. כל הדברים האלה גם אם לא כל אחד יכול לפרש ולפרק כמו שעשיתי לך פה עכשיו - הוא מרגיש אותם ונותן להם ערך.

מי צריך את זה? כולנו, מפיצה שכונתית ועד חברת סטארט אפ, אין חברה או מוצר שלא יהנה מהתרונות של מיתוג נכון ומדוייק לעסק שלו.

מיתוג עסקי הוא כלי עוצמתי ביותר ויכול לתת כוח רב לעסק, מיתוג נכון מתקשר ללקוח – אמון, ביטחון, תדמית חיצונית חזקה, הבטחה מותגית וזכירות, לכן כל שלב ושלב מתפתח תוך מחשבה מעמיקה והתיחסות לכל פרט ופרט.

דנה שטרנברג וטל לוי - סטודיו דזיין גזונד - מיתוג עסקי

bottom of page